top of page

Néptánc tagozat

 

Az intézmény elmúlt időszakában számos gyermek és fiatal talált magának tartalmas közösségi élményeket és tanulási lehetőségeket, mely nagymértékben hozzájárult életvitelük, tanulmányi előmenetelük későbbi alakulásában. Az oktatást 6-22 éves néptáncos gyerekeknek, fiataloknak szervezi meg az intézmény, de nyitott bármely korosztály számára.
Az oktatás négy telephelyen, Siófokon (Beszédes József Általános Iskola), Balatonszabadiban (Kincskereső Általános Iskola) Nagyberényben (Dr. Faust Miklós Általános Iskola) és a 2021/202-es tanévtől Zamárdiban (Zamárdi Fekete István Általános Iskoláért) is zajlik.
Az intézményben tanévenként 200 növendék kapcsolódik be az oktatási folyamatba. 
Az iskolában több, már tradicionálisnak mondható csoport működik, így mint a Csutri Csapat, Suhajka, Csiperke, Szakajtó, Pityegő csoportok. A csoportok már hagyományszerűen vesznek részt a Együd Árpád emlékére meghirdetett néptáncversenyen, melyen minden csoport nagy sikereket értek el. A sikerek elérésében a felkészítő tanároknak is nagy szerepük van.

A képzés előképző, alapfok, és továbbképző szinteken történik. Elemi szinten a képzés hozzájárul a tanuló szocializációs, kommunikációs készségének, kezdeményező készségének, kulturális tudatosságának, általános műveltségének fejlesztéséhez. Elsődleges feladat az önfeledt játék megvalósítása, a játékszabály megismerése, a játéköröm megélése. A néptánc oktatás tantervi programja lehetővé teszi a tanulók kompetenciaalapú fejlesztését. Hozzájárul, hogy a tanulók személyisége nyitottá váljon a közösségi alkotó tevékenységek és művészetek iránt, fejleszti a kapcsolatépítést az emberekkel, az időgazdálkodást, fejleszti a tanulók megérző képességét, intuícióját, kreativitásukat, improvizációs képességüket, készségüket. Fejleszti a tanulók szocializációs, kommunikációs készségét, kezdeményező készségét, kulturális tudatosságát, általános műveltségét. Lehetőséget nyújt a tanulók mozgásműveltségének, mozgáskultúrájának sokoldalú fejlesztésére, fizikai állóképességük, ügyességük, cselekvő biztonságuk, ritmusérzékük, hallásuk, tér– és formaérzékenységük fejlesztésére, gazdagítására. Figyelembe veszi az egyéni adottságokat, az életkorra jellemző fizikai és szellemi sajátosságokat.

Alkalmazkodik a helyi igényekhez és hagyományokhoz. Rugalmassága révén hozzájárul a speciális képzési rendszerekben, összevont osztályokban történő oktatás megvalósításához, lehetőséget teremt a különböző életkorban a képzésbe bekapcsolódó tanulók számára az életkornak megfelelő szintű képzés megvalósítására. Célja, hogy felkészítse és irányítsa a tehetséges tanulókat a táncművészeti pályára illetve az amatőr táncéletbe való bekapcsolódásra. A múlt és a jelen hagyományainak és táncművészeti értékeinek megismertetésével, megszerettetésével lehetőséget teremt a tanulók számára az életkoruknak megfelelő táncművészeti kultúra, műveltség megszerzésére. 

Tanárok:
Szugfill Zsolt - tanszakvezető
Fodor Janka
Csuti Péter

bottom of page